Urodzený pán a rytier Gaston z Camarque, druhý toho mena, prišiel na svet na jar, jeden rok predtým, ako moja žena.  /dúfam, že nikto nebude taký indiskrétny, aby sa s touto informáciou ďalej pídil po jeho veku/.  Môžem vás všetkých ubezpečiť, že i keď je pekne stará, stále má v sebe určitý pôvab. Hlavne panoši s ňou radi chodia na výlety, pretože ich vie, zo svojej pozície skúsenej ženy, vždy citlivo vypočuť a následne fundovane poučiť.
        Vlastne tu píšeme o ryt./ skratka od slova rytier/ Gastonovi. Tento muž prežil ťažké a trpké detstvo a mladosť, o ktorej sa ale nezachovalo moc správ. Do povedomia sa dostal až vďaka svojmu dvojníkovi - trubadúrovi Paľovi Haberovi, ktorý vybudoval svoju karieru  práve na  tejto neuveriteľnej podobe. Napríklad použil prezývku ryt. Gastona –GOGO-do filmu! My, ktorí  poznáme tento fakt, chápeme radosť, ktorá pochytila pána ryt. Gastona, keď som mu mečom rozťal ľavú tvár. Teraz ich už možno ľahšie rozoznať. /ešte raz skromne pripomínam, že je to moja zásluha/. Podľa správ, ktoré sa k nám doniesli, potešil sa aj sám Paľo, pretože ho prestali prenasledovať  obdivovateľky ryt. Gastona v domnení, že Habera je ON.
         Na svoju odbornú dráhu nastúpil ako mladý šermiar v jednej nemenovanej skupinke. Hneď od začiatku však preukazoval svoju správnu agresivitu, neuveriteľnú mrštnosť /nezabudnime že mal o 53 kg menej/, vycibrenú techniku s palicou a šibalský úsmev, jak z reklamy na Koladent, ktorému podľahla nejedna šermiarka. /zase by som raz apeloval na vašu diskrétnosť/. A boli to práve tieto vlastnosti čo spôsobili, že si ho všimol samotný Dušan Tadlánek. Bolo to práve pod jeho láskavou ochrannou rukou, že sa pridal k smotánke z trenčianskeho hradu, a hneď sa zapojil do slávneho povstania proti tyranskému kráľovi Einonovi. Kto by si tento príbeh chcel pozrieť, nech si pustí film „Dračie srdce“, ktorý bol podľa týchto udalostí sfilmovaný. Režíroval to nejaký Rob Kohen. Pán ryt. Gaston si dokonca v tomto filme aj zahral – ten 34. sedlák v 112. zábere, tak to bol on! Tu sa preukázal ako dobrý kaskadér, tak ho Američania na kolenách prosili, ako aj veľké honoráre sľubovali, aby len pre boha živého s nimi aj naďalej spolupracoval. Pán Gaston, muž makkého srdca, im nevedel povedať nie, a tak dobráčisko sa ešte zúčastnil aj natáčania filmov Kull – Dobyvateľ, Dračie srdce II, Michail Strogov, Unprising, Jánošík / niečo ako slovenský Dallas, nie že by toľko dielov, ale rovnaký čas natáčania/ a naposledy - Posledná légia.
        Od tejto odbočky sa však vráťme k hlavnému pôsobeniu ryt. Gastona, a to práve u NORMANOV. Tu je proste skvelý. Pripomeňme len „Turnaj pod Zlatým stromom“, ktorého spolu s D.T. bol hlavným protagonistom.  Ako som už písal v roku 2004, poraziť ho vo viacerých disciplínach bolo otázkou cti,.......atď,atď,atď – pozrite sa na rok 2004. Urodzený pán, rytier Gaston z Camarque je výborný jazdec, najlepší padač akého som poznal, inovátorský drezér koní / autor tzv. Ludrašiho metódy/ a veselý manžel tety Heleny, s ktorou má dve deti a romantický vzťah. Alebo to som nemal prezradiť? No radšej už končím.......pá-á

 


 

Gaston z Camarque
a kôň ČÁKO