Pán magister, rytier Donč je nájomný rytier, ktorý poskytuje svoje služby raz tomu, raz onomu. A tak s nami absolvoval len pár sezón, keď zrovna Američania nepotrebovali kaskadérov na nakrúcanie svojich nechutných a brutálnych historických filmov. Napríklad v roku 2004  by ste ho našli v Afrike, kde po boku Baliana z Ibelinu kántril Saracénov v Kráľovstve nebeskom. Aby ste si hneď na začiatku vedeli spraviť o ňom správnu mienku, tak vám prezradím jeho veľké tajomstvo, že tiež pod vedením Salah-al-Dína decimoval družinu spomínaného Baliana z Ibelinu. Osud sa mu však pomstil, pretože nakoniec v bitke pri Hattíne sa postavil na zlú stranu /Víta z Lusignanu/ a Saracéni ho zmasakrovali. A tak pán magister rytier Donč si niekoľko dlhých natáčacích dní poležal medzi ostatnými mŕtvolami na púšti. To bol od neho čin neuveriteľného sebazaprenia- toľko dní sa váľať na piesku! A viete si predstaviť ten smrad, čo sa odtiaľ šíril? Pritom rytier Donč patrí k nepočetnej skupinke ľudí, ktorí ako prví začali u nás používať mydlo. A tiež  parfém značky Konvalinka. Donč to s hygienou vôbec preháňa! Dokonca si každý deň mení ponožky!!! Nie je možné, aby ho taký hazard s vlastným zdravím nepriviedol čoskoro do hrobu. Všetci predsa už počuli, že nikto by sa nemal kúpať ani meniť prádlo, keď fúka južný vietor. A južný vietor fúka skoro furt. Ale je to jeho vec. My, ostatní páni rytieri, si na seba dávame lepší pozor.
             Inak pán magister Donč je divoký šermiar, ktorý dlhé roky viedol skupinu historického šermu Wagus z Trenčianskeho hradu. Už tu začal používať bojové pokriky, ktoré ochromovali jeho súperov nápormi kŕčovitého smiechu. Spomeňme jeho hlasité „krá-krá“ či povestné zvolanie počas nabodávania hláv „aspoň jednu!!“
            Donč tiež vystupoval na kolbisku v Záblatí, kde vyhral turnaj pod pseudonymom Sebastian z Mesačného Údolia. To bola udalosť! Dokonca o nej bol uverejnený rozsiahly článok v Trenčianskych novinách! Tu v záverečnom súboji porazil pána Gastóna z Camarque. Od tých čias rád jazdí na koňoch, i keď ja osobne si myslím že je to preto, lebo je hrozne lenivý chodiť peši. Ale na druhú stranu uznajte, prečo by už len urodzený rytier a nota bene keď má koňa, mal chodiť pešo. Veď to je proti prírode i proti Bohu. A pán magister  rytier Donč nechce byť ani proti prírode ani proti Bohu.

 

 

Magister Donč
a kôň MÓKA