ROK 2012

        

        Ách 2012! To bol rok! Nový scenár, nové smerovanie turnaja, nové zážitky v starom Sedane. A tiež rok pravdy a sebapoznania kedy nastal čas, aby som si konečne priznal to, čo už všetci dávno vedia a o čom sa už otvorene všade dlhé roky hovorí- som výborný scenárista!

A zase: začali sme detským predstavením, čo je vždy len dobre, pretože si vychutnáme buhurt a veselo sa rozjazdíme. Okrem iného i v kľude dokončíme všetky nedorobené rekvizity a nacvičíme program. Už bolo na čase prestať šetriť ostatných pánov rytierov a vytiahnúť ich z ich z pohodlných pozícií štatistov do plnohodnotných rôl, do svetiel reflektorov, teda v Sedane do popoludného slnka. Každý z Normanov už bude mať od tohto roku kopec textov a vlastný priestor na realizáciu a improvizáciu. Tiež sme otočili smer hrania, a tak slečna Isabela Marie de Pierffond, marquise d´Amboise sedela na tribúne medzi divákmi, ale pozor! Na vlastnej!vyvýšenej tribúnke, čo bolo tak 7 metrov nad zemou. Hrozne nás potešilo, keď na konci detských vystúpení boli na kontrole bezpečáci, pretože sme sa nádejali, že už neprídu a nebudú nám do toho vŕtať. A tak aj bolo! Naša Paula, teda, Marie de Pierffond, marquise d´Amoise bola prvou, ktorá videla všetky hry z galérky. No a tiež netreba zabudnúť spomenúť novú rytiersku disciplínu- hromadný spev a tanec v nezabudnuteľnom prevedení pánov rytierov, herolda a Miloša, ktorí interpretovali skladbu Buda Spencera Bum prl, bum prl, bum prl bum…... ha! Ja som samozrejme spieval sólo v dvorskej úprave a po latinsky, a som si istý, že kto to len raz počul, nikdy na to nezabudne. Medzi novinky tiež patril hromadný zápas v piesku, ktorého sa zúčastnili všetci páni rytieri. Navždy sa bude spomínať hneď na ten prvý, na premiére, pretože ¾ hodinu pršalo a tak piesok bol v tekutom stave. Kľudne sa spýtajte Lukáša, ten si to určite pamätá, pretože po premiére letel preč, tak si to chcel vážne vychutnať. . Dáme vedľa nejakú fotku. Pre predstavu. No a keď Lukáš odišiel, mali sme krásne a teplé leto, teda na sedanské pomery.

Čo sa týka výletov, tam toho bolo neúrekom: znovu sme navštívili Guedelon, boli v aquaparkoch, splavovali Semou v Belgicku, A Luba s Lukášom aspol. sa boli pozrieť na osudné vystúpenie skupiny pod patronátom Maria Lurashiho na Chamborde. Veru tak, osudného. Vôbec sa im nepáčilo a tak sme si povedali, že by sme ich mohli nahradiť. Začalo veľké vyjednávanie ktoré sa stretlo na strane Chambordu s mimoriadnym nadšením. Aj preto sme sa v januári odvážili oznámiť Sedanu, že budúcu sezónu tam nebudeme, nech si hľadajú náhradu. 10 hodín neskôr sa rozhovory so Chambordom začali zadrhávať, a ani osobné stretnutia nič nevyriešili. Takže 2012 bol skutočne rok zmien, a aj keď nenastal koniec sveta, alebo kolaps civilizácií, my sme prvý krát po 7 rokoch nevedeli, kde budeme vystupovať. Ale to už patrí do roku 2013…..